Enduro Rally Most bude letos plné změn

19. 08. 2015 - Články -> Aktuality

Mostecký závod, určený všestranným bikerům, jimž nejsou cizí kombinace sjezdu, maratonu a crosscountry, bude opět přichystán na třech kopcích v bezprostřední blízkosti centra Mostu. Letos to ale bude trochu jiné.

V první řadě je posunutý termín z tradičně podzimního na 30. srpen 2015. Další, neméně zajímavé novinky budou na trati. Jak už si pomalu u endura zvykáme, často se jednotliví závodníci nemůžou shodnout na tom, jak vlastně mají profily jednotlivých RZ vypadat. Trend poslední doby je takový, že tratě ve světě, ale už i u nás jsou více laděny do sjezdu. I přes fakt, že v Mostě není moc možností sjezdařům vyhovět a navíc spoustě závodníkům se mostecké enduro líbí právě díky tomu, že je jiné, snažili se letos pořadatelé vyhovět alespoň v rámci možností těm, kteří jsou zvyklí létat strmě dolů po sjezdovkách.

Hlavní pořadatel Tomáš Trunschka popisuje změny takto: „V letošním ročníku Enduro Serie jedeme z poloviny po novém, připraveny jsou změny v podobě upravených erzet a dvou zcela nových trailů. Most byl a bude tak trochu jiným závodem z celého šestidílného seriálu. Příjemná změna prověří opět nejen techniku, ale i fyzičku všech startujících. Šlapavých úseků sice ubylo, ale i tak se tam ještě něco najde. Celková délka závodu bude 30km, z toho 12km měřených v 8 rychlostních zkouškách. Závodníci budou rozděleni do kategorií Race a Hobby, s tím, že Hobby budou mít první RZ zjednodušenou.“.

„Sami jsme zvědaví, co budou po loňském závodě plném emocí a výkřicích na sociálních sítích závodníci ze špičky Enduro Serie říkat. Zároveň ale doufáme, že neodradíme většinu hobby jezdců, kteří jezdí náš závod pravidelně a rádi.“

Enduro Rally Most

Zázemí a start závodu bude opět v areálu Koupaliště Ressl, k dispozici je zde minigolf, petanque, tenisový kurt. Přenocovat zde můžete ze soboty na neděli ve stanu či v autě a využít místní sprchy. Trasa závodu bude vyznačena v sobotu do 11 hodin sprejem a „mlíkem“. Prosíme o respektování trailů, pokud se někde bude sjíždět z trailů, bude to viditelně označeno.

Pro nové zájemce o start na Enduro Rally připomínáme povinnou výbavu:

V kategorii Race je v rychlostních zkouškách povinná integrální helma(včetně enduro helem s odnímatelným chráničem čelisti), v transferu integrální nebo cyklistická helma. Pro závodníky v kategorii Hobby je povinná cyklistická helma nebo integrální. Závodník musí mít helmu po celou dobu jízdy v závodu, helmu nemusí mít pouze v případě sesednutí z kola v transferu. Pokud 2 helmy – obě si závodník veze s sebou. Povinný je i chránič páteře, který je možné nahradit batohem. Nedodržení povinné výbavy bude mít za následek diskvalifikaci ze závodu.

Více informací a online přihlášku naleznete na www.enduroserie.cz